Pensionaatstraat
23
8755
Ruiselede
bouwen aan 25-26

Project - Bouwen aan ...

Dit schooljaar breidt De Kiem uit en is de school een echte werfzone!
Maar op school kan je aan heel wat meer bouwen dan enkel bakstenen en muren. Tijdens onze projectweken "Bouwen aan ..." bekijken we dit thema vanuit verschillende invalshoeken.
De projectweken vinden plaats van 23 februari tot 13 maart 2026. 

We bouwen aan ... ?

peuter: ... vriendschap
K1: ... een sterk huis
K2: ... samen sterk!
K3: ... een plek in de ruimte
L1: ... een kunstige wereld
L2: ... een wereld vol kleur
L3: ... een unieke wereld
L4: ...een beter leefklimaat
L5: ... een wereld vol Europese schatten
L6: ... van droom tot dak

Waarom projectweken?
Projectweken zijn voor ons een leuke manier om leerlingen kennis te laten maken met onderwerpen die minder in de gewone lessen aan bod komen. In plaats van de gewonere lessen, gaan de kinderen zelf op zoek naar informatie, werken ze samen en gebruiken ze verschillende vaardigheden. Zo leren ze niet alleen nieuwe dingen, maar ontwikkelen ze ook andere belangrijke eigenschappen zoals samenwerken en creatief denken.

Wat gaan de kinderen doen?
Gedurende de projectweken zullen de kinderen deelnemen aan allerlei leuke en leerzame activiteiten, zoals:

  • Presentaties en workshops over hun thema.
  • Creatieve opdrachten
  • Een klasuitstap of gastspreker die extra informatie komt geven.
  • Groepswerk, waarbij de kinderen samenwerken en hun project aan het eind presenteren aan medeleerlingen en ouders.
  • Sporten  aansluitend bij hun thema

Aan het einde van de projectweken organiseren de kinderen een slotforum, waar de iedereen alles wat ze geleerd hebben, laten zien aan elkaar. Ook onze schoolfeest staat in het teken van ons projectthema.
 

Save the date!

  • Schoolfeest = gezinswandeling "bouwen aan ..." op zaterdag 14 maart 2026 vanaf 10u30